ربات خانگی لیتل فیش ، نسخه چینی آمازون اکو

در حالی که آمازون و گوگل همراه با دستیاران صوتی خود به منازل آمریکایی‌ها راه پیدا کرده اند، اما کمتر شاهد حضور آن‌ها در سایر کشورها هستیم. اینک بایدو با همکاری شرکت AiNemo ربات خانگی لیتل فیش (Little Fish) یا به چینی «ژیائو زالیجا» را طراحی کرده‌اند که بر روی کاغذ توانایی‌های آمازون اکو را همراه با یک ساختار لمسی دارا است. این ربات در اصل می‌تواند نسخه چینی آمازون اکو شناخته شود و مخصوص مردم چین خواهد بود.

برای بیدارکردن این ربات می‌توانید نام او را دو بار صدا بزنید (ژیائو ژیائو) و پس از بیدار شدن، با آن به صحبت بپردازید. اگر شما چینی صحبت نکنید، نمی‌توانید آن را بیدار کنید و قطعا برای کار با آن نیازمند دانستن زبان چینی هستید. اما بر اساس مشاهدات ما، در صورت سخن گفتن با او به زبان چینی، این ربات می‌تواند به خوبی پاسخگوی نیازهایتان باشد و حتی به جهت زیبایی ظاهری که دارد در هر کجای منزل که خواستید آن را قرار دهید.

رباتی با قدرت آمازون اکو برای کاربران چینی

ربات خانگی لیتل فیش قادر به ثبت تایمر، برقراری تماس ویدیویی و حتی نمایش محتوایی مخصوص کودکان شماست. شما می‌توانید از این ربات وعده های غذایی، خوراکیجات متناسب و یا دارو را نیز با صدایتان سفارش دهید، اما این امر نیازمند آن است تا شما یک فرد بالغ باشید. این امر توسط سیستم شناسایی چهره ربات خانگی لیتل فیش انجام می‌شود و به هیچ عنوان کودکان نمی‌توانند وارد به بخش مذکور شوند.

یکی دیگر از قابلیت هایی که تقریبا اکثر ربات های خانگی به نمایش درآمده در CES 2017 شامل آن هستند، قابلیت نمایش مستقیم منزل از طریق دوربین در هنگام برقراری تماس با آن است که می‌تواند گزینه خوبی برای والدین شاغل و صاحب فرزند باشد. Little Fish مبتنی بر سیستم عامل DuerOS شرکت بایدو است که ما آن را در محصولات دیگری همچون یک ربات پیشخدمت شاغل در KFC، سیستم عاملی برای تلویزیون‌ها و همچنین یک اپلیکیشن دستیار مخصوص تلفن های هوشمند نیز دیده‌ایم.

قیمت و زمان عرضه ربات خانگی لیتل فیش

اگر شما در چین سکونت دارید، از بهار سال جاری می‌توانید این ربات جذاب را با قیمت 300 دلار خریداری کنید. هرچند شرکت بایدو در بسیاری از محصولات خود پشتیبانی از زبان بین‌المللی انگلیسی را نیز ارائه می‌کند، اما این ربات همچنان مختص کاربران چینی بوده و بعید هم به نظر می‌رسد آن‌ها در آینده‌ای نزدیک نسخه آمریکایی آن را روانه بازار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار